Buitenexpert Rick nam de proef op de som en testte de baselayers van icebreaker tijdens z’n meerdaagse wandeltocht over de West Highland Way. Lees snel verder voor z’n bevindingen!
Eerste indruk
Rick: “Ik heb nooit eerder merinowollen laagjes gebruikt. Mijn eerste ervaring was dat het niet prikte of jeukte, maar dat het wel even wennen was. Vooral bij de longsleeve en legging die je direct op de huid draagt. Bij het vest had ik dat veel minder, die zat gelijk prettig.”
Pasvorm
Rick: “Het is van belang een goede basislaag te hebben die je lichaam warm houdt tijdens en na je activiteit. Je bent immers continu buiten en draagt een basislaag altijd dicht op je huid. De pasvorm van de baselayers en het vest is goed. De thermolegging en het thermoshirt sluiten goed aan op het lichaam. Tijdens het testen droeg ik van de thermolegging maat S. Deze was bij de broekspijpen iets langer, maar dat was niet storend. De pasvorm van het Quantum vest was ook prima. Deze was net iets strakker, maar werd na gebruik wat ruimer. Bij thuiskomst heb ik het vest gewassen en daardoor kwam ‘ie weer terug in de oorspronkelijke vorm.”
Testavontuur
Rick: “Ik ben naar Schotland geweest op wandelvakantie. Daar heb ik de West Highland Way gelopen. Een langeafstandswandeling van 152 km lang. Het gebied was zowel open als rotsachtig. Ik liep met een bepakking van zo’n 13 kg. Tijdens de tocht heeft het vooral geregend.”
Comfort
Rick: “Het draagcomfort van de merinowollen kledingstukken is aangenaam. Vooral op de langere termijn na intensief gebruik. De baselayers ademen goed en zitten voor mijn gevoel prettiger dan synthetisch materiaal. Het voordeel van merinowol ten opzichte van synthetische materialen is dat het toch net wat dikker is en langer fris blijft. Merinowol houdt ook minder zweet vast. Door het ’s avonds uit te hangen in je tent en wanneer nodig even uit te spoelen, blijft het fris. De slijtvastigheid van de kledingstukken was over het algemeen goed. Alleen voor rotsachtig gebied slijt het wel wat harder. Ook met het gebruik van een zware rugzak merkte ik wel gebruiksslijtage.”
Temperatuur- en vochtregulatie
Rick: “Tijdens het testen bleef ik goed op temperatuur. Ik heb in mijn slaapzak in de baselayers geslapen omdat het ’s avonds vrij koud was. Ook waren de kledingstukken zo weer droog. Het vocht kon goed weg en ik merkte vaak niet eens dat ik erg bezweet was. Het layeringsysteem van icebreaker beviel daarom erg goed. Het was soms alleen wat aan de koudere kant in de ochtenden. Het Quantum vest heb ik veel als hoofdlaag gedragen als het niet regende. Nog steeds draag ik ‘m bijna dagelijks. Vooral na het sporten vind ik het een erg fijn vest om te dragen. De zakken zijn goed geplaatst en ook de bewegingsvrijheid was meer dan voldoende. Merinowol is vrij elastisch heb ik gemerkt. Onder een hardshell en rugzak blijft het vest goed op z’n plek zitten tijdens het bewegen en wandelen.”
Aanrader?
Rick: “Ik raad de baselayers van icebreaker zeker aan. Vooral voor een wandel- en fietsvakantie, maar ook voor en na het sporten in Nederland. Ik raad het voornamelijk mensen aan die naar koudere temperaturen gaan en niet gelijk dik ingepakt willen zitten.”